Boże Narodzenie- dziś dozwolone?

Boże Narodzenie?

Przecież powinni tego zabronić, bo:

 • co to za nieodpowiedzialni rodzice, żeby rodzić dziecko w szopie czy stajni, grocie (kto to wie)!
 • jak ich nie było nawet stać na urodzenie w odpowiednim miejscu, to nie powinni w ogóle decydować się na dziecko ani tym bardziej rodzić!
 • jak tacy biedni, to po co w ogóle mają dziecko i skazują je na życie w nędzy i biedzie!

Jak łatwo być sędzią Boga i drugiego człowieka niestety. Jak niezmierzone i niezwykłe są zamysły Boże.

Kiedyś był Herod, a teraz też nie brakuje tego herodowego myślenia, które zamiast przyjęcia dziecka sączy w duszę jad odrzucenia, wyrzucenia z życia, z serca, z myśli Dzieciątka Bożego, dziecka własnego, innych dzieci.

„Jak miłosierne jest Dziecię Jezus,

i jak wyciąga do nas rączęta.

Garną do Niego się też oślęta,

niech każdy człowiek o tym pamięta.”

Bardzo lubię tego osiołka z szopki bożonarodzeniowej i tego, który Pana Jezusa niósł na swym grzbiecie do Jerozolimy. Sama czuję się nieco „osłowato” i z mojego oślo-ludzkiego serca życzę wam:

 • otwarcia się na ten cud Narodzin, zachwytu nad tym Bożym światłem, które wyprowadza nas z ciemności, nad Bożym Dzieckiem- żywym Jezusem!
 • przeżywania Waszego macierzyństwa wraz z Matką Bożą, a więc w ogromnym pokoju i miłości, jakiego najlepsze środki uspokajające, najlepsze zdrowie ani dochody nie są w stanie zagwarantować!

komentarze 2 do wpisu “Boże Narodzenie- dziś dozwolone?”

 1. Ewa napisał(a):

  Czekam na relacje z jasełek 😀

 2. admin napisał(a):

  Było zabawnie- oczywiście spotkaliśmy się z owacjami 🙂
  Były one w pełni zasłużone- cóż za oryginalne przedstawienie. Cóż za reżyser przewidziałby tak uwspółcześnioną wersję jasełek: np. ukradkiem kopiącą się Maryję z Józefem, aktora grającego owieczkę, który za nic nie chciał dać się przebrać za osła (nawet półtoraroczny człowiek nie chce być przerobiony na osła).

Zostaw odpowiedź