Stan błogosławiony czy utrapiony?

Pewna mama dała mi do myślenia po raz kolejny w spotkaniu ze mną narzekając na stan błogosławiony i kwestionując to, że jest to błogosławiony czas. Wg niej stanowczo nie jest to stan błogosławiony, jest to przereklamowane, nienaturalne itp. Dlatego, że źle się czuje- dla niej nie jest to stan błogosławiony.

Zaczęłam się więc zastanawiać.

Myślałam,

myślałam

i jeszcze trochę myślałam.

Bo to, że wg niej nie jest, to nie znaczy, że w ogóle nie jest. Bo stan błogosławiony to nie znaczy, stan, kiedy czujemy się silne, świetne, wspaniale, zdrowo.

Stan błogosławiony, kiedy pod sercem mama nosi dziecko nie jest błogosławionym dlatego, że matka czuje się wtedy dobrze, nawet nie dlatego, że ma takie lub inne dobre uczucia i myśli w stosunku do dziecka. Różnie bywa, jak to w życiu.

Dlaczego więc jest błogosławiony?

Bo to dziecko, które daje Pan Bóg jest błogosławieństwem czyli szczęściem- przez nie ma się powiększać zakres dobra na świecie. Bo prezentem od Boga, zaszczytem jest uczestniczenie w darze noszenia go, rodzenia. Mam takie przeczucie, że Bóg, który sam stał się dzieckiem szczególnie jest dla matek w stanie błogosławionym łaskawy: chciałby im wiele dawać. Inną sprawą jest, że one nie zawsze chcą brać albo chcą brać mało.

Stan błogosławiony, bo się uczestniczy w cudzie stwarzania człowieka, którego Pan Bóg na swój obraz i podobieństwo stworzył. Nie dlatego, że nam łatwo, prosto i przyjemnie. Dlatego, że miłość rodzi miłość.


komentarze 3 do wpisu “Stan błogosławiony czy utrapiony?”

 1. Monicus napisał(a):

  Pisz pisz kolezanko. Ja tu czytam w cichosci i ukladam sie z niepokornoscia.

 2. admin napisał(a):

  Widzisz, mi to łatwo pisać, nieprawdaż?
  Ale pamiętam ostatnie tygodnie przed rozwiązaniem też mi dawały popalić 🙂 Dlatego to narzekanie sama-nie-wiesz-kogo, odbieram jako skargę typu: „Niesłychanie mi ciężko, boję się, że nie dam rady wytrzymać, niecierpliwię się niemożebnie.”

 3. Monicus napisał(a):

  Moze nie wie jak bedzie pozniej :))) wtedy sie wspomina czasy kiedy bylo sie dwupakiem

Zostaw odpowiedź